Агрономія

За вирощування кукурудзи в монокультурі ґрунт прогрівається повільніше, – дослідження

Велика кількість рослинних решток, що залишається за вирощування кукурудзи у монокультурі, уповільнює прогрівання ґрунту, тому важливим є контроль його температурного режиму, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Тривале перебування насіння в холодному ґрунті збільшує ризик пошкодження хворобами й шкідниками», – йдеться в повідомленні.

У разі затримання проростання польова схожість протягом кожної доби може знизитись на 1–3% до лабораторної, а тривалість до сходового періоду розтягнутися до місяця.

Сіяти кукурудзи слід тоді, коли температура ґрунту стабільно перевищує +10 °C. Однак не забувати, що кожен день запізнення сівби кукурудзи після оптимальних стоків знижує врожайність на 1-2%.

Кукурудза після себе лишає від 8 до 12 т/га пожнивних решток, які розкладаються повільніше, ніж рештки соняшнику, ріпаку, зернових й інших культур.

Незначне збільшення норми висіву кукурудзи, на 10%, може компенсувати проблеми зі сходами, які часто виникають за монокультури кукурудзи. У дослідженнях американських учених в умовах штату Міннесота показник схожості падав на 1% на кожні 10% збільшення поверхневих решток.

Нагадаємо, залізовмісні мікродобрива підвищують стійкість кукурудзи до весняних заморозків. Раніше було названо найбільш придатні ґрунти для вирощування кукурудзи у монокультурі. Крім того, за вирощування кукурудзи в монокультурі є ризик отримати спалахи масового розмноження шкідників.