На імунну систему мишей негативно впливають полісахариди червоних водоростей, – вчені
Біологічно активні полісахариди (карагенани) з червоних водоростей, які широко використовуються в харчовій промисловості в якості стабілізаторів, загусників або желеподібних речовин, мають виражену дію на імунну систему мишей, пише EurekAlert.
Такого висновку дійшли вчені Школи біомедицини Далекосхідного федерального університету (FEFU), Далекосхідного відділення Російської академії наук та Вільнюського університету.
«Той факт, що карагенан демонструє імунодепресивні властивості в конкретному випадку, не робить його загалом небезпечним або токсичним», – говорить Олександра Калітник, одна з авторів дослідження, доцент кафедри фармації та фармакології Школи біомедицини FEFU.
Дослідження виявляє, що карагенани та продукти їх часткової деградації з низькою молекулярною масою не є фармакологічно інертними. Навпаки, вони здатні пригнічувати імунну систему. Після додавання карагенанів до раціону лабораторних мишей протягом одного тижня активність їх вроджених клітин імунітету та кількість лейкоцитів знизилася.
На думку вчених, ще рано думати про розробку імунодепресивного препарату на основі карагенану, адже його біологічні властивості вимагають подальших фундаментальних досліджень, які можуть зайняти роки.
«Популяції бактерій шлунково-кишкового тракту мишей і людей досить різні, і карагенан може не чинити пригнічуючого впливу на імунну систему людини. Простіше кажучи, карагенан може стати імунодепресором, якщо це необхідно, і демонструвати імуномодулюючі властивості в інших випадках, підтримуючи природні захисні функції організму. Цей факт підтверджується деякими експериментальними даними», – зауважила Олександра Калітник.
Нагадаємо, на регулювання чисельності мишей найбільше впливають патогенні мікроорганізми.