Агрономія

Успішній боротьбі зі шкідниками сприяє повернення їх природніх ворогів, – досвід ФГ «Дона О.П.»

Активний розвиток шкідника свідчить про відсутність його природного антагоніста. Тому найголовніше у боротьбі зі шкідниками в органічному землеробстві – це збереження біоценозів.

Таку думку в коментарі AgroTimes висловив Олексій Дон, керівник фермерського господарства «Дона О.П.».

Для того, щоб не порушувати баланс живих організмів, господарство утримується від застосування біопрепаратів, допоки поріг шкодочинності шкідника не перейдено. Завдяки такому підходу на полях з’явилися комахи-ентомофаги, зникли проблеми із совкою та попелицею.

Добрими помічниками в боротьбі із совкою є птахи. Фермер рекомендує заманювати їх на поля, підсіваючи соняшник – так пташка і поласує зернятами, і шкідників згори помітить. Трихограму приваблюють посіви медоносних культур – гречка, фацелія, гірчиця.

«Унесення трихограми з літака має низьку ефективність, бо висхідні потоки відносять її від поля, і вона гине від голоду, – зауважує фермер. – Натомість медоноси слугують місцем життєдіяльності природних трихограм, і коли туди прилітають шкідники, природні вороги цим користають, щоб їх знищити».

Нагадаємо, шкодочинність бавовникової совки зросла через посуху. Раніше було названо регіони з найбільшим поширенням кукурудзяного метелика.