В ЄС прогнозують поступове скорочення площ під сльгоспкультурами
До 2030 року загальна площа сільськогосподарських угідь у ЄС буде поступово скорочуватися.
Про це повідомляє topagrar.com, посилаючись на доповідь Комісії ЄС з питань сільского господарства до 2030 року.
У Комісії прогнозують, що скорочення посівних площ буде відбуватися повільніше, ніж в останні 10 років, адже конкуренція за землю стримує розширення площ, доступних для вирощування сільськогосподарських культур.
Зокрема, корисна площа може скоротитися до 176 млн га в 2030 році (станом на 2018 рік налічувалося 178 млн га корисних площ).
Відповідно до цієї тенденції, до 2030 року очікується скорочення врожаю найбільш важливих видів зернових і багаторічних культур. Навпаки, площі, які використовуються для кормових цілей, трохи збільшаться, і до 2030 року сягнуть близько 22 млн га. У той же час поліпшені методи вирощування і постійні дослідження можуть підвищити врожайність.
Площа під органічним землеробством також повинна збільшитися і до 2030 року досягти приблизно 10% від загальної сільськогосподарської площі ЄС.
За прогнозами, виробництво зерна в ЄС залишиться стабільним на рівні 277 млн тонн завдяки зростанню врожайності. Більш досконалі системи сівозміни та поліпшене керування грунтами повинні підвищити врожайність.
Посівні площі під ячмінь і пшеницю, ймовірно, зменшаться, адже потреба в фуражному зерні задовольняється за рахунок більшої кількості кукурудзи. Очікується, що внутрішнє споживання зерна стабілізується на рівні близько 260 млн тонн.
У світовій торгівлі позиції експорту ЄС повинні покращитися завдяки зближенню цін ЄС і світових ринків і близькості до споживчих ринків, особливо в Середземномор’ї і країнах Африки на південь від Сахари.
Очікується, що до 2030 року площа посівів ріпаку в ЄС скоротиться, а ось загальне виробництво олійних в трохи зросте завдяки збільшенню виробництва соняшнику і сої. Обсяги переробки залишаться в цілому стабільними. Також очікується скорочення імпорту пальмової олії для промислового використання, включаючи біопаливо.
Нагадаємо, Велика Британія може залишитися без цукрових буряків через жовтяницю.