За неподання відомостей про кінцевого бенефіціара передбачається штраф від 17 до 51 тис. грн
Особливістю штрафу за неподання відомостей про кінцевого бенефіціара є те, що він буде накладатися не на власників, а на виконавчі органи, на яких покладено обов’язок з подання, тобто, на керівника такої юридичної особи (директора, голову правління, кооперативу тощо).
Про це розповіла юристка Юлія Бронат під час онлайн-курсу «Агробізнес. Нові можливості», організованого ГО РЖФХ, за підтримки Українського проекту бізнес розвитку плодовоовочівництва.
«За неподання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника передбачається штраф від 17 000 грн до 51 000 грн. Найбільше питання кінцевих бенефіціарів стосується агрохолдингів, адже воно направлене на компанії, які через свої рахунки переводять дуже великі кошти. Але, на жаль, штрафні санкції будуть стосуватися і середнього, і малого бізнесу, всіх товаро- і сільгоспвиробників», – зазначає юристка.
За її словами, штраф буде накладатися автоматично. Інформація потребуватиме оновлення кожен рік, зокрема, датою подання відомостей буде момент створення підприємства. Це означає, що в кожної компанії будуть свої строки подання такої інформації в окремому порядку.
«Для банків і банківських установ дуже важливим при прийнятті рішення щодо кредитування, надання державної підтримки, розстрочення або інших фінансових інструментів, є наявність інформації про кінцевих бенефіціарних власників. Більшість банків вимагають її оновлення кожен рік. Також кінцевий бенефіціар впливає на участь в тендерах, зокрема, є умовою відмови у прийнятті пропозиції», – додає експертка.
Нагадаємо, рахунки юридичних осіб без відомостей про кінцевого бенефіціара будуть заморожені.