Агромаркет

Світові ціни на цукор зростають на тлі скорочення виробництва

Світові ціни на цукор з початку вересня зросли на 25% на тлі дефіциту опадів у Бразилії та скорочення врожаю цукрових буряків в ЄС, Україні та Росії. Котирування на цукор-сирець на біржі в Нью-Йорку в листопаді досягли $340/тонна. Однак, останніми тижнями, у зв’язку з прогнозованим зростанням виробництва в Бразилії та Індії, ціни опустилися до $325/тонна.

Про це повідомляє зернова біржа Grain Trade.

«За оцінками компанії Thai Sugar Mills Corp, другий за величиною світовий експортер цукру – Таїланд скоротить в 2020/21 МР виробництво на 13% – до 11-річного мінімуму 7,2 млн тонн. Франція, яка є найбільшим виробником цукру в ЄС, зменшила врожай найнижчого за 19 років рівня 27,2 млн тонн. У Росії, за оцінками агентства ІКАР, виробництво цукру знизиться до 4,85-5,2 млн тонн, тоді як внутрішнє споживання складе 6 млн тонн», – відзначають фахівці.

Також додають, що в Україні виробництво цукру зменшиться, в порівнянні з попереднім сезоном, з 1,48 до 1,1-1,2 млн тонн унаслідок посушливих умов і скорочення площ сівби. Разом з тим, відзначають, що в Бразилії та Індії виробництво цукру зростає. 

«У Бразилії, за оцінками компанії Unica, частка тростини, використаної для виробництва цукру, зросла на 13,3% за останній маркетинговий рік. Індія, за прогнозом FAS USDA, в 2020/21 МР збільшить виробництво цукру на 16,8%, до 33,76 млн тонн, а його експорт – на 3,5%, до 6 млн», – відзначають експерти.

Відтак, в Україні та Росії ціни на цукор в листопаді зросли, в порівнянні з минулим роком, на 40-60%, однак дефіцит цукру Україні та країнам СНД не загрожує.

Нагадаємо, згідно з прогнозом, світовий дефіцит цукру зросте до 3,5 млн тонн.