«Кусто Агро» переходить на no-till
В «Кусто Агро» цього року посіяли озиму пшеницю за технологією no-till, а наступного планують сіяти ярі культури за цим же принципом.
Про це розповів генеральний директор «Кусто Агро» Алішер Тяжин.
«Технологічну карту на наступний рік ми змінювали 15 разів, що зрештою привело до ухвалення правильного рішення щодо культури, яку будемо сіяти», – зауважив Алішер Тяжин.
На його думку, важливим аспектом функціонування агробізнесу наразі є його цифровізація. Так, «Кусто Агро» працює, як і більшість прогресивних агрокомпаній, із базовим набором інструментів – використовує систему Cropio, щоб чітко розуміти, що відбувається на кожній ділянці поля, як розвиваються культури тощо, стежить за індексом вегетації, рівнем опадів, проводить технологічні операції і скаутинг, який дозволяє швидше отримувати інформацію про те, що відбувається з розвитком рослин, і вчасно реагувати на проблеми.
«З точним землеробством потрібно поводитися дуже обережно, оскільки інтерпретація даних часто буває не зовсім об’єктивною. Ми робимо картографування врожайності, де також виникають похибки: відхилення врожайності до 10-15%. Дуже важливо мати правильну аналітику, добре її оцифровувати і перевіряти», – зазначив Алішер Тяжин.
За його словами, в агробізнесі важливо відчувати сам бізнес, заглиблюватись у деталі, оскільки фармінг має багато зовнішніх і внутрішніх чинників. Потрібно сісти, затвердити план і йти за ним.
У «Кусто Агро» здійснюють додаткове підживлення сільгоспкультур через складні погодні умови.