Агрономія

Конференція «Ефективне землеробство», м.Київ, жовтень 2020

Поділитись:

«Гарантований урожай за несприятливих умов» — під таким гаслом 22 жовтня в Києві відбулася конференція «Ефективне землеробство», яку організував і провів журнал The Ukrainian Farmer.

Одразу зазначимо: вибір редакцією журналу теми отримання гарантованого врожаю в умовах посухи, високих температур, зворотних приморозків тощо, за словами учасників конференції, виявися надзвичайно актуальним. «Ви своєю конференцією попали прямо в точку» — доводилося неодноразово чути і зі сцени від доповідачів, і в залі від слухачів. Адже серед присутніх було чимало тих, хто на власному досвіді відчув, до яких наслідків можуть призвести погодні примхи, «підсилені» помилками агронома.

Цього сезону, як ніколи, всі ці виклики поєдналися, спричинивши значний недобір урожаю, а подекуди й повну його втрату. Відтак на часі пошук шляхів, технологій, продуктів, що можуть забезпечити стабільну врожайність в умовах незворотних кліматичних змін. Саме про такі ефективні рішення йшлося в доповідях учасників конференції.

Збереження ґрунтової вологи — це завдання номер один для кожного землероба. Досягнути цієї мети ефективно допомагають сучасні технології. Зокрема, директор компанії MZURI Марек Ружняк розповів, як за допомогою технології Mzuri Pro-Til, що поєднує елементи традиційної й нульової обробітків ґрунту, можна за один прохід поля без попередньої підготовки ґрунту по стерні попередника виконати три ключові операції — розпушування, внесення добрив і висів насіння будь-яких сільськогосподарських культур. А використання добрив бренду Agrami не тільки забезпечить культуру повноцінним живленням, а й допоможе захистити її від хвороб.

Нові рішення в технології обробітку ґрунту мають і в компанії Claydon. Її представник в Україні Анатолій Пензін розповів, яким чином техніка Claydon, висіваючи безпосередньо по стерні, створює ідеальні умови для росту культури, структурує ґрунт, значно збільшує вміст органічних речовин у ґрунті й заощаджує витрати на пальне та час роботи. За такі результати технологія й отримала назву opti-till.

Інноваційна технологія обробітку ґрунту від компанії Amazone, про яку розповів генеральний директор ДП «Амазоне — Україна» Дмитро Давиденко, поєднує елементи mini-till і no till, у результаті чого досягається висока якість сівби, а роботи завершуються вчасно і швидко.

У секції «Робота з культурою: кожна дрібниця важлива» учасники конференції обговорили, як правильно обрати гібрид для сівби та які технологічні нюанси слід ураховувати, щоб він розкрив закладений селекціонером потенціал урожайності. Володимир Кузьмич, менеджер із розвитку портфоліо кукурудзи ТОВ «Лімагрейн Україна», радить звернути увагу на технологію Hydraneo, що поєднує універсальні посухостійкі гібриди кукурудзи Лімагрейн і додаток для комплексного визначення ризиків посухи й розробки методів її подолання. Водночас Костянтин Хоменко, директор ТОВ «А-Тера» — офіційного дилера техніки LEMKEN і Steketee у своїй презентації розповів, як застосування рідких добрив позначається на врожайності сільгоспкультур, а застосування агрегатів LEMKEN у технології вирощування кукурудзи в умовах недостатнього вологозабезпечення сприяє збереженню ґрунтової вологи.

Темі ефективного живлення культур було присвячено окремий блок конференції, адже від правильного вибору добрива та способів його внесення в потрібний для рослини період залежить майбутній урожай. Дрібниць тут не буває. Так, Сергій Полянчиков, директор із розвитку НВК «Квадрат», акцентує, що ультралокальне внесення стартового фосфорного добрива на насіння або безпосередньо поруч із ним на ранніх етапах є дуже ефективною стратегією для стимулювання розвитку коренів і формування ідеальної кореневої системи й для збільшення врожаю, особливо в ранньовесняний сезон за низьких температур. Водночас позакореневі підживлення є резервом збереження високої продуктивності культур у стресових умовах.

Зі свого боку комерційний директор компанії «БТУ-Центр» Тетяна Хоменко навела переконливі приклади того, як біологічні технології допомагають у відтворенні родючості ґрунту, покращують живлення культур і збільшують доступність поживних елементів, підвищують ефективність мінеральних добрив тощо.

Своїм досвідом роботи в екстремальних умовах й інноваційними рішеннями, які впроваджують у роботу своїх підприємств, поділилися: керівник відділу прогнозування, аналізу технологій і агрохімічного супроводу компанії «Кернел» Сергій Микитченко; заступник керівника департаменту агровиробничої діяльності групи компаній «Укрлендфармінг» Віктор Єсипенко; заступник начальника відділу рослинництва ТОВ «Консалт агро» Тарас Корнієнко; начальник відділу впровадження та моніторингу технологій у рослинництві агрохолдингу AGR Group Сергій Хаблак; співвласник ТОВ «Володимирівське» Анатолій Григорчук; голова ФГ «Слобідське» Володимир Вакуляк і голова ТОВ «Мрія» Михайло Войтовик. Микола Волкогон, провідний агроном-консультант Міжнародної фінансової корпорації International Finance Corporation (IFC) поділився своїм баченням, які пріоритетні напрями повинно мати рослинництво в умовах невизначених кліматичних змін і яким інноваціям слід надавати перевагу.

Генеральним партнером заходу виступила компанія Claydon, офіційні партнери — компанії MZURI, Agrami, ДП «Амазоне-Україна», «БТУ-Центр», ДП «Лемкен-Україна», ТОВ «Лімагрейн Україна», НВК «Квадрат».

Поділитись: