За точної годівлі свиней знижується вплив на навколишнє середовище
Коригування поживних речовин в кормі для свиней відповідно до фактичних потреб тварин значно знизить навантаження на навколишнє середовище.
Такого висновку дійшли під час дослідження, проведеного компанією Wageningen Livestock Research у співпраці з 22 міжнародними партнерами в рамках проєкту ЄС Feed-a-Gene, пише All About Feed.
Дослідники зосередили увагу на кормах (ресурсах і поживних речовинах), генетичній схильності тварин і на тому, як краще узгодити ці два аспекти.
Покращена конверсія корму примушує тварину ефективніше використовувати поживні речовини, тому з фекаліями і сечею виділяється менше мінералів. Це своєю чергою знижує вплив азоту на навколишнє середовище. Ба більше, підвищується ефективність використання білків.
Була протестована альтернативна система годування, коли окремі тварини отримували регульовану суміш з двох типів кормів, пристосовану до унікальних характеристик конкретної тварини (наприклад, вага при народженні та генетична схильність до вироблення білка).
«Ця система може бути занадто дорогою для впровадження, але основоположні принципи і результати застосовні для подальшого розвитку концепцій точної годівлі», – зазначив доктор Альфонс Янсман, старший науковий співробітник Wageningen Livestock Research.
Аналогічні дослідження були проведені в птахівничому секторі у Франції. Франція й Іспанія вивчали також вплив на кролів.
Як повідомлялося, агрофірма «Відродження» збільшила прирости свиней, модернізувавши системи годування.
Довідка
Проєкт Feed-a-Gene спрямований на поліпшення перероблення кормів для свиней, птиці та кролів в різних виробничих системах, а також на зниження впливу на навколишнє середовище.