Елеватор

Елеваторні підприємства відчувають брак кваліфікованих кадрів

Забезпечення кадрами — одне з основних питань успішного розвитку зернозберігання.  Але на разі на елеватор простіше знайти директора, ніж кваліфікованих спеціалістів на рядові посади. Про це розповів

«Важливий рівень володіння професійними компетенціями. Бо в принципі кожен розуміє, що таке елеватор. І що елеватор буде працювати. Проте питання ж у іншому. І от зараз, на жаль, ефективність більшості керівників програє. І таких директорів у нас в країні вже ціла купа, тому такі кадри для елеватора геть не проблема», – розповів директор «Білозаводського елеватора» Сергій Щербань, пише AgroRobota.com.ua.

За його словами, складніше знайти профільних економістів і бухгалтерів. Бо облік зерна треба правильно вести і розуміти, звідки цифра береться і у що перетворюється. Таких спеціалістів немає і навіть вчити їх ніде. Не вистачає висококваліфікованих технологів, які мають великий досвід роботи. До того ж швидко модернізуються агрегати й тому кваліфікованих сушильників теж немає. Важко знайти й змінного майстра — цього спеціаліста треба вирощувати на виробництві.

«Однією з проблем працевлаштування на елеваторі є небажання переїжджати працювати у сільську місцевість. Коли кажеш, яка кількість кілометрів від найближчого міста, на цьому розмова закінчується. Не хочуть кваліфіковані спеціалісти їхати в глибинку», – зазначив Сергій Щербань.