98% українських товарів матимуть вільний доступ на ринок Великої Британії: Україна підписала історичну угоду зі Сполученим Королівством
Україна підписала Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю і партнерство зі Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії.
Про це у прямому включенні на своїй Фейсбук-сторінці заявив голова Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба.
За його словами, відповідний документ підписали Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон.
«Це справді історична подія, перша така угода, підписана Великою Британією після Brexit, і підписана вона з Україною, що є дуже символічно», – зазначив Дмитро Кулеба.
Як розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торговий представник України Тарас Качка у коментарі ЛІГА.Бизнес, Угода повністю базується на положеннях Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Підписання цієї Угоди означає, що:
І. Україна зберігає усі напрями співпраці з Британією, які існували в рамках Угоди про асоціацію. Єдиний виняток, зі зрозумілих причин, адаптація законодавства – це унікальний формат співпраці, який існує у відносинах між Україною та ЄС.
ІІ. Україна зберігає режим вільної торгівлі з Британією. Як би не закінчилися переговори між Британією і ЄС, ми гарантовано отримаємо преференційний доступ до ринку Британії.
ІІІ. Україна отримає додаткові та кращі умови доступу до ринку ЄС та Британії. 98% всіх українських товарів матимуть вільний доступ на ринок Британії. В силу того, що ця угода є continuity agreement, на жаль, ми зберегли ту саму логіку по товарах, що підпадають частковій лібералізації. Тобто кількість товарів, щодо яких діють тарифні квоти, не змінилася. Водночас мова йде про фактичне збільшення цих тарифних квот. На всі квотовані товари збільшення складатиме в діапазоні від 13 до 20%.
IV. Умови доступу будуть дуже швидко розширені. В Угоді визначено, що її перегляд відбудеться вже через 2 роки. Крім того до угоди додана декларація, яка говорить, що переговори про оновлення почнуться вже на другий рік дії Угоди, тобто в 2022 році.
«Фактично це дасть можливість Україні провести оновлення Угоди про асоціацію з ЄС, а Британії визначити свій формат торгових відносин з ЄС. До того, ж обидві сторони зрозуміють потенціал розвитку торгівлі саме у двосторонньому форматі», – зауважив Тарас Качка.