Агромаркет

Депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт про зміни в державній підтримці сільського господарства

4 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу проєкт Закону № 3295 «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів Україні щодо функціонування Державного аграрного реєстру й удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції».

Про це повідомляється на офіційному сайті парламенту.

Метою законопроекту є вдосконалення функціонування системи державної підтримки сільського господарства, усунення адміністративних перепон та витрат для сільськогосподарських товаровиробників при отриманні державної допомоги.

Законопроєктом передбачено виключити окремі положення щодо регулювання питань державної аграрної інтервенції як форми державного втручання; надати право на отримання бюджетної тваринницької дотації суб’єктам, які займаються козівництвом та аквакультурою, а також одержувати державну підтримку виробникам плодів, ягід, винограду, хмелю й аквакультури.

Також законопроектом визначаються принципи, на яких надається держпідтримка, та передбачається, що за кожним видом держпідтримки виробник сільгосппродукції не може отримати держдопомогу у сумі більшій ніж 50 млн грн на одного виробника на рік із урахуванням пов’язаних з ним осіб.

Крім того, документом запроваджуються законодавчі підстави для функціонування Державного аграрного реєстру як державної автоматизованої інформаційної системи збирання, обліку, накопичення, оброблення та надання інформації про виробників сільськогосподарської продукції.

Зареєстровані агровиробники зможуть подавати заявки на виправлення помилок в кадастрі, подавати документи на отримання держпідтримки та перевіряти інформацію про себе в інших державних реєстрах і кадастрах.

Профільний комітет запропонував доповнити текст законопроєкту новими пунктами щодо відшкодовування втрати від пошкодження посівів сільгосппродукції у результаті надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; держпідтримки виробників органічної сільгосппродукції та товаровиробників, які використовують меліоровані землі.

Нагадаємо, у вересні стартував другий «пілот» Державного аграрного реєстру.