Овочі-Ягоди-Сад

На світовому ринку встановилися високі ціни на сливи

На світовому ринку встановилися високі ціни на сливи

Ціни на сливи цього року високі. Норвегія втратила 80% врожаю через снігопад у травні. Іспанія втратила бразильський ринок і стала жорсткіше конкурувати зі США на ринку Північної Америки та Туреччиною й Сполученими Штатами в Індії та Південно-Східній Азії.

Про це повідомляє FreshPlaza.

У Нідерландах площі насаджень під сливою зменшилися в останні роки через невисокі ціни, але ціни в цьому сезоні хороші. Наприклад, плоди сорту Reine Victoria коштують 2 євро/кг.

Обсяг бельгійських слив на ринку такий як і торік. Але частина врожаю була пошкоджена весняними заморозками. Попит на бельгійські сливи зростає з кожним роком.

У німецькій торгівлі нині переважає місцева продукція. Іспанія та Італія експортують великі партії, тоді як частка східноєвропейських слив зменшується за винятком боснійських партій сорту Stanley. Оскільки пропозиція була більш ніж достатньою, виникли труднощі в реалізації дрібних та недозрілих плодів. Ціни у діапазоні від 1 євро за кг для боснійської продукції до 2 євро для місцевої Cacaks Schöne. Великі обсяги останнього сорту імпортуються з Польщі, Чехії та Сербії.

У Франції відзначають дуже раннє дозрівання слив. Але урожай приблизно на третину менший, ніж торік. Однак менші обсяги забезпечують кращу якість з високим вмістом цукрів. Ціни також були досить високі, а попит – меншим.

2019 рік був рекордним для норвезьких слив, але у 2020-му снігопад і мороз знищив понад 80% врожаю.Врожай оцінюють у 600–700 т (порівняно з 1900 т минулого року).

Майже 60% врожаю слив в Італії було втрачено через весняні заморозки. Тому повідомляється про хороші ціни в Північній Італії, але виробники очікували ще вищих. На оптовому ринку Vignola в Модені сливи коштують від 0,8 до 3,0 євро/ кг.

Обсяги виробництва сливи в регіоні Естремадура, найбільшому постачальнику фруктів у Іспанії, приблизно на 25% нижчі, ніж у минулому сезоні. Неочікувана втрата бразильського ринку призвела до падіння цін у цьому році.

Площі насаджень сливи в Туреччині постійно збільшуються. Через вступ у плодоношення молодих садів у наступному році очікується більший врожай. У цьому сезоні погода була сприятливою. Попит на японську сливу зростає в Європі, але більшу їх частину Туреччина доставляє до країн Азії, таких як Індія, Сінгапур, Гонконг та Малайзія. Незважаючи на дещо вищі ціни, попит на японську сливу є високим, тому можна сказати, що клієнти готові платити за неї ціну, вищу за середню.

Ціна на сливи в Китаї впала на третину. Експорт зменшився через епідемію коронавірусу та екстремальну погоду навесні. Середня ціна слив – 0,49 євро/кг. Однак ексклюзивнішиий сорт Fengtang коштує 8,80 євро/кг. 

Основними конкурентами китайців у регіоні є США та Туреччина.

У США урожай менший через холодну та дощову погоду в період запилення. Однак ті плоди, які залишилися, мають більші розміри і високу якість.

Цього року посилилася конкуренція на ринку США з боку Іспанії, яка втратила ринок Бразилії.

Читайте також: Молдова може експортувати більше слив до ЄС безмитно