Внесення оптимальних доз міндобрив сприяє збільшенню виходу цілого ядра зерна рису
Одним із найдієвіших способів, за допомогою якого можливо покращити фізичні показники якості та технологічні властивості зерна рису, є застосування мінеральних добрив, пише журнал The Ukrainian Farmer.
За даними трирічних польових досліджень Інституту рису НААН було встановлено, що застосування оптимальних доз міндобрив сприяло покращенню технологічних властивостей. І якщо загальний вихід крупи майже не змінювався, то вихід цілого ядра збільшувався на 2,4-5 % у всіх досліджуваних сортів культури.
Як об’єкт досліджень використано нові сорти рису з різною тривалістю вегетаційного періоду та різним типом зернівок: Лазуріт — ранньостиглий, Консул — середньостиглий, Маршал — середньостиглий.
На варіанті з високим рівнем мінерального живлення спостерігалося зменшення кількості тріщинуватих зернин (негативно впливає на вихід цілого зерна) та підвищення показника склоподібності. Зменшення кількості борошнистих і крейдяних зернин з одночасним збільшенням кількості склоподібних позитивно впливає на технологічні властивості, товарний вигляд і смакові якості.