На врожайність ріпчастої цибулі найбільше вплинули добрива з сіркою
Польські вчені з Познанського університету природничих наук встановили, що застосування сірчаних добрив значно збільшило і надходження азоту з грунту. Азот, у фазі росту цибулини, може бути вирішальним фактором у врожайності.
Про це повідомляє MDPI.
Дослідники відзначають, що цибуля – овочева культура з високою потребою в поживних речовинах.
Одиниці накопичення поживних речовин для помірно врожайного лука наступні: N: 4,2; P: 0,8; К: 3,9; і Ca: 2,73 кг на тонну сирої маси (FW) від загальної біомаси лука при зборі врожаю.
Ці значення набагато вищі в порівнянні з даними для високоурожайної цибулі: N: 2,2; P: 0,5; К: 2,2; Ca: 0,6; Mg: 0,2; і S: 0,6 кг на тонну FW.
Таким чином, внесення добрив видається важливою агрономічної практикою для збільшення врожайності, але реакція рослин цибулі на внесення кількості в основному залежить від стану родючості грунту.
Безперервна робота з поліпшення родючості грунту створює основу для ефективного використання азотних добрив.
Застосовувані дози азоту коливаються від приблизно 50 до понад 200 кг/г, в залежності від регіону, типу вирощування цибулі та інших методів виробництва, таких як зрошення.
Занадто висока доза азоту або пізніше внесення призводить до тривалого росту листя і затримки дозрівання цибулин. У свою чергу, тривале зростання листя затримує або запобігає утворенню цибулин, що знижує врожайність.
Ефективність азотних добрив часто обмежує фосфор і калій. І зараз можна відзначити, що серед фермерів зростає інтерес до внесення добрив з сіркою.
Є дві основні причини використання сірки при вирощуванні цибулі: врожайність і, що більш важливо, очікуваний вплив S-добрив на гостроту цибулин і виробництво біологічно активних сполук. Поглинання сірки у високоврожайних сортів може досягати 100 кг/га.
Дослідники довели, що урожайність цибулі поступово росла зі збільшенням норми S, але незалежно від рівня внесеного азоту.
Необхідно підкреслити, що урожай цибулі достовірно реагував на норму S навіть на N-контрольних ділянках.
Поступове збільшення врожаю цибулі відповідало прогресивному підвищення кількості сірчаних добрив.
Застосування 30 кг/га в порівнянні з контролем призвело до збільшення врожайності на 13%, а 60 кг/га – на 44%. Це явище можна пояснити тим, що вивільнення в грунті сірки призводить до прискореної мінералізації ґрунтового органічного азоту і до збільшення вмісту азоту амонію.
Читайте також: На гектарі цибулі порею можна заробити 900 тис грн