У Польщі прогнозують на 5% більший, ніж торік, урожай фруктів
Держстат Польщі прогнозує, що урожай плодових дерев буде приблизно на 5% більший, ніж минулорічний – на понад 3,6 млн тонн.
Про це повідомляє SadyOgrody.
Цього року очікується більший урожай більшості видів фруктів та ягід. Разом ці культури вродять на 6% краще ніж торік і дадуть додатково на 4,2 млн тонн, урожаю більше, ніж у 2019-му. Минула зима була м’якою і не спричиняла значних втрат на плодових культурах. Натомість весняні заморозки під час цвітіння та зав’язування плодів, а також тривала посуха значно обмежили врожайність на багатьох плантаціях.
Постійно зростаючий виробничий потенціал польських садів, особливо яблуневих, дозволяє оцінити виробництво фруктів приблизно на 5% вище, ніж у минулому році, хоча не всі плантації дадуть гарні плоди. Масштаби пошкоджень від заморозків та втрати, спричинені дефіцитом вологи в ґрунті, залежали від регіону країни, виду, сорту, класу ґрунтів, місця насадження та застосовуваних методів обробки.
На сучасному етапі оцінюється падіння врожаю слив (особливо пізніших сортів), вишень, персиків, нектаринів, абрикосів, волоських горіхів та полуниці. Дощова погода у червні та липні ускладнила обприскування, а у випадку з вишнями це спричинило розтріскування плодів, тоді як полуниця страждала на грибкові захворювання.
Спочатку урожай яблуневих садів оцінювався приблизно в 3,3 млн тонн (порівняно з попереднім роком – на 6% більше). Слід зазначити, що вирощують нові, більш родючі сорти, а також те, що зрошується все більше та більше садів.
Виробництво груш у садах оцінюється приблизно в 69 тис. тонн, тобто на 2% вище, ніж торік. Урожай слив оцінюється у понад 90 тис. тонн, приблизно на 5% менше, ніж у попередньому році. Виробництво вишні спочатку оцінювалося в понад 150 тис. тонн (тобто на рівні дещо нижчому, ніж урожай попереднього року), тоді як цьогорічний урожай черешні оцінювався приблизно в 42 тис. тонн (приблизно на 5% менше, ніж минулого року)
Очікується, що загальний урожай персиків, абрикосів та волоських горіхів також буде нижчим приблизно на 4%, ніж виробництво в 2019 році і становитиме 16 тис тонн.
Читайте також: У Європі прогнозують нерекордний врожай яблук