Тваринництво

Стихійна торгівля досі є великим ризиком для поширення збудника АЧС в Україні

Протягом 2019-2020 роках в Україні проведено моніторинг ситуації з поширення збудника африканської чуми свиней (АЧС) через місця несанкціонованої торгівлі. Його здійснювали Держпродспоживслужба спільно з міжнародними експертами у рамках проєкту UP-10 програми технічної допомоги «Програма залучення до спільної біологічної діяльності».

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

За цей період у чотирьох областях – Закарпатській, Одеській, Рівненській і  Харківській – на стихійних ринках було відібрано 3,5 тис. зразків продукції тваринного походження (сировина та продукція з свинини).

Лабораторні дослідження зразків здійснені в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. Отримано всього 8 позитивних результатів на АЧС, або 0,23% від загальної кількості. Зокрема, в Одеській області – 4, Закарпатській і Харківській – по 2.

На основі отриманих результатів територіальні органи Держпродспоживслужби у цих трьох регіонах спільно з органами національної поліції, органами місцевого самоврядування посилюють контроль, зокрема, щодо переміщення живих тварин, сировини і продукції тваринного походження та ліквідації місць стихійної торгівлі.

Адже тваринницька продукція, придбана в місцях несанкціонованої торгівлі, не пройшла відповідної ветеринарно-санітарної експертизи, все ще залишається великим ризиком для занесення збудника АЧС до  осель та господарств, наголосили у Держпродспоживслужбі.

Як повідомлялося, китайська вакцина проти АЧС демонструє свою безпечність у клінічних випробуваннях.