Розроблено еталонні матеріали для підрахунку кількості соматичних клітин у молоці
Об’єднаний дослідницький центр Європейської Комісії (JRC) оголосив про запуск перших сертифікованих еталонних матеріалів для підрахунку соматичних клітин у молоці, що є невід’ємною частиною спільного проекту Міжнародної молочної федерації (IDF) та Міжнародного комітету з реєстрації тварин (ICAR) зі створення міжнародної еталонної системи підрахунку соматичних клітин у сирому молоці.
Про це пише Dairy Global.
Еталонні матеріали є результатом багаторічної співпраці між IDF, ICAR і EC JRС, службою науки і знань Європейської Комісії. Матеріали розроблені у відповідь на потребу мати загальну, надійну і міжнародно визнану опорну точку для реалізації та забезпечення еквівалентного підрахунку соматичних клітин у всьому світі.
Точний підрахунок соматичних клітин має значення в нормативах якості харчових продуктів, тестуваннях, управлінні фермами і програмах племінного розведення. Він залежить від ефективності звичайних лічильників соматичних клітин великої потужності. Однак досі не було надійних еталонних матеріалів загального характеру.
Еталонні матеріали оформлені у вигляді наборів. Кожен набір складається з двох пляшок коров’ячого молока, висушеного розпиленням: одна з низькою і одна з високою кількістю соматичних клітин, за порівнянням із 32 лабораторіями по всьому світу.
Документація до еталонних матеріалів включає інструкції щодо відновлення і визначає передбачуване використання: калібрувальний матеріал для рутинних методів і матеріал для контролю якості еталонних і рутинних методів. Крім того, матеріали можуть бути використані для присвоєння значень власним матеріалам.
Матеріал також становитиме особливий інтерес для поліпшення молочного стада, контролю якості, виробників і дистриб’юторів рутинного обладнання для підрахунку соматичних клітин, постачальників вторинних еталонних матеріалів для підрахунку соматичних клітин, організаторів кваліфікаційних випробувань, організацій із охорони здоров’я тварин, університетів і науково-дослідних інститутів, а також акредитаційних органів.
Як повідомлялося, пробіотики допомагають зменшити кількість соматичних клітин у молоці.