Херсонські виробники кісточкових створили кооператив
У селі Новоберислав Херсонської області України 15 фермерів створили кооператив з виробництва черешні, абрикоса, персика, суниці садової та смородини. Це дозволяє формувати товарні партії продукції і успішніше їх реалізовувати.
Про це повідомляє EastFruit.
Як зазначає лідерка групи сільгоспвиробників села Новоберіславци Галина Довга, до створення кооперативу, допомога в організації якого було надано фахівцями Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), у виробників плодоовочевої продукції існував ряд складнощів з реалізацією на ринку. Зокрема, ситуативні продажу фруктів і ягід не сприяли отриманню прибутку, а нереалізована продукція псувалася.
«Партії були незначні і, відповідно, на ринку вони не користувалися попитом. Адже великі трейдери, природно, не купують по 50-100 кг, їм необхідно відвезти тонни продукції. Щоб сформувати такі обсяги ми і вирішили створити кооператив», – зазначила лідерка групи сільгоспвиробників.
У свою чергу, учасницягрупи сільгоспвиробників Юлія Левчук зазначає, що проаналізувавши можливі ринки збуту, садівники знайшли трейдера, якому цікавий їх товар.
«Якщо раніше ми були пасивним ланкою в ланцюжку поставок, то тепер ми самі маємо можливість вести переговори з великими покупцями», – сказала Юлія Левчук.
Галина Довга зазначила, що кооператив став знаходити оптових покупців, які приїжджають безпосередньо в сади і на ягідні плантації і забирають товар, доставляючи його кінцевому споживачу в дуже хорошій якості – адже час від збирання врожаю до реалізації в кооперативі села Новоберислав зведено до мінімуму.
Створення кооперативу також надало можливість фермерам знизити їх витрати.
«Тепер у нас немає необхідності їхати на ринок, купувати пакувальну тару, а також витрачати свій час, необхідний для реалізації продукції на ринку. Весь обсяг ягоди і фруктів у нас забирає трейдер прямо в поле», – зауважила Галина Довга.
При цьому на сьогодні члени кооперативу ухвалили рішення щодо можливості роботи з трейдерами на умовах відстрочення платежу.
«Це дає нам можливість реалізації продукції до останнього кілограма», – додала ще одна учасниця групи сільгоспвиробників села Новоберислав Наталія Левчук.
Читайте також:Економіст розповів, як зібрати 7 млрд грн податків тільки у плодоовочівництві