Яка технологія вирощування пшениці сприяє підвищенню класу зерна
При застосуванні екологізованої технології урожайність пшениці озимої та клас зерна — дещо вищі, ніж за загальноприйнятої технології у господарствах.
Такі результати отримали при проведенні досліджень у кількох господарствах, розташованих у зоні Степу України.
Про це розповів Євгеній Домарацький, доцент кафедри рослинництва, генетики, селекції та насінництва ДВНЗ «Херсонський ДАУ», пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Основною продукцією пшениці озимої є зерно, яке використовується як на продовольчі, так і на фуражні цілі, залежно від якості отриманого врожаю.», — зазначив він.
Так, при застосування звичної для господарств технології урожайність була від 2,80 т/га (попередник — ріпак озимий, без зрошення) до 5,30 т/га (пар, без зрошення), при цьому ІІІ клас зерна був у п“яти господарств з семи.
За екологізованої технології вирощування урожайність коливалась від 2,85 т/га (попередник — ріпак озимий, без зрошення) до 4,91 т/га (попередник — пар, без зрошення) і все зерно було ІІ класу. Тобто, у більшості випадків зерно екологічно безпечної технології було на клас вище, ніж за технології господарств.
При цьому вартість екологізованої технології вирощування пшениці озимої менша, ніж вартість технологій господарства, що передбачає внесення значної кількості мінеральних добрив і засобів хімізації.
Додати коментар