Застосування біопрепаратів сприяє розвитку кореневої системи озимої пшениці
Обробка насіння пшениці озимої та вегетуючих рослин з осені бактеріальними препаратами має позитивний вплив на формування більш потужної та розвиненої кореневої системи з осені у порівнянні з рослинами, що вирощуються за загальноприйнятою технологією.
Такі результати виробничих тестувань екологізованої технології, проведених науковцями ДВНЗ «Херсонський ДАУ», пише журнал The Ukrainian Farmer.
Так, за обробітку рослин бактеріальними препаратами з осені в поєднанні з комплексом мікроелементів кількість рослин, що не перезимувала, була зведена до мінімуму та їх втрати не перевищували 5%. За застосування технологій господарств, загибель рослин після зимівлі знаходилася у межах 6 — 11%, певна кількість рослин була недорозвиненою.
Після відновлення весняної вегетації рослини, вирощені за екологізованою технологією, мали більшу площу листкової поверхні та формували більшу надземну біомасу у порівнянні зі стандартною технологією вирощування господарства.
Також встановлено, що обробіток рослин комплексом мікроелементів і бактеріальних препаратів на пізніх етапах розвитку рослин сприяв покращенню показників якості структури врожаю.
Застосування біопрепаратів позитивно вплинуло на формування висококласного зерна.
Щодо прояву хвороб на початку весняного періоду, то рівень захворюваності рослин пшениці озимої знаходився майже в однакових межах за обох технологій.
Додати коментар