Тваринництво

Акустична стимуляція ембріонів забезпечила синхронність вилуплення курчат

Акустична стимуляція ембріонів забезпечила синхронність вилуплення курчат

Акустична стимуляція ембріонів, як вважають деякі фахівці, є важливою умовою нормального перебігу раннього онтогенезу. В природних умовах акустичними впливами батьки забезпечують і ембріони, однак в умовах штучної інкубації значною мірою відчувається їхній дефіцит.

У процесі становлення чутливості слуху птиці особливо значущими є поява власної звукової вокалізації, необхідної для нормального розвитку слуху й посилення акустичної комунікації з батьками.

Перший акустичний сигнал ембріона – писк. Майже одночасно з першими писками в репертуарі ембріонів з’являється клацання, яке відіграє важливу функціональну роль у забезпеченні синхронізації вилуплення курчат. Ембріони здатні підлаштовувати дихальний ритм під ритм клацань, що перевищує їхній власний. Збільшення ритму веде до інтенсифікації дихання та метаболізму загалом.

Дослідження встановили, що за впливу на ембріони з 17-ї доби інкубації клацань, що імітують відповідні звуки ембріонів, з 19-ї доби спостерігалася інтенсифікація метаболічних процесів в ембріонах, як порівняти з контролем.

Акустична стимуляція забезпечила синхронність вилуплення курчат і пришвидшене втягування залишкового жовтка. Масовий вивід курчат відбувся на одну добу раніше.

Однак вплив звуку на яйця в процесі інкубації може бути й негативним. Так, постійний шум із частотою звуку 30-3000 Гц за звукового тиску 110 Дц затримує розвиток, призводить до зменшення маси курчат і численних патологій.

Як повідомлялося, світлостимуляція інкубаційних яєць покращує розвиток курчат.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!