Умовна прибутковість виробництва молока у березні зросла на 6,9%
Показник умовної прибутковості виробництва молока (УМІ) в І кварталі 2020 року був на 16,7% вищим, ніж за аналогічний період минулого року і на 12,7% вищим, ніж у середньому в І кварталі попередні вісім років.
Про це написав на своїй фейсбук-сторінці економіст Інвестиційного центру ФАО Андрій Ярмак.
Для професійних виробників молока цього року І квартал став найприбутковішим за останні шість років, наголосив він. Утім прибутки молочних фермерів падають вже п’ятий місяць поспіль.
У березні УМІ був найвищим за шість років, але проти попереднього місяця – меншим на 4%, це – трохи більше падіння, ніж традиційне для цього місяця.
«Падіння УМІ триває вже п’ять місяців поспіль, тому тенденція для молочників неприємна, і майже весь запас переваги в прибутковості, отриманий в середині 2019 року, наразі вже використаний, – зауважив Андрій Ярмак. – У березні 2020 року прибутковість виробництва була лише на 6,9% вищою, ніж у березні минулого року».
Але при цьому вже 13 місяців поспіль умовна прибутковість виробництва молока є незмінно вищою, ніж у тому самому місяці рік тому.
Експерт прогнозує в квітні різке зниження прибутковості виробництва молока.
«З одного боку, впадуть ціни на сире молоко, тому що попит на продукти падає по всьому світу в той час як молоко продовжує вироблятися, так само як і молочні продукти, – пояснив він. – З іншого боку, корми в гривні поки що дорожчають, але переважно за рахунок девальвації. Світовий же попит на них падає. Але в березні більше за все це негативно відіб’ється на прибутковості молочного бізнесу».
Якщо говорити про глобальні перспективи, то очевидно, що нас чекає провал попиту в 2020 році, додав Андрій Ярмак. «Молоко тісно прив’язано до цін на нафту, – нагадав він. – А тут ще й фактор закриття HoReCa по всьому світу… Отже, молочний ринок очікує глобальна криза, і постраждає найбільше саме жир – падіння на жирні продукти буде більшим, ніж на білкові».
Довідка
УМІ – це відношення ціни на сире молоко першого ґатунку до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах.
Додати коментар