Виробництво м’яса у січні-лютому скоротилося на 7,7%
За підсумками перших двох місяців 2020 року виробництво свіжого, охолодженого й мороженого м’яса склали 237,4 тис. тонн. Це на 7,7%, або майже на 20 тис. тонн менше, ніж за аналогічний період 2019 року.
Про це повідомили в асоціації «Свинарі України» з посиланням на дані Державної служби статистики.
Головною причиною такого просідання стало менше виробництво м’яса птиці. Зокрема, курячих морожених тушок виробили на 35,5% менше, охолоджених частин тушок – на 25,5%, як порівняти з аналогічним періодом минулого року, що сумарно зменшило обсяги виробництва м’яса птиці майже на 24 тонни.
Тим часом обсяг виробництва морожених курячих частин зріс на 12% (6,1 тис. тонн) – до 56,94 тис. тонн.
«Таке скорочення переробки м’яса птиці в умовах експортної ізоляції через спалах пташиного грипу було необхідне для ринку, – зазначила керівниця аналітичного відділу асоціації «Свинарі України» Олександра Бондарська. – Особливо це стає зрозуміло за порівняння обсягів перехідних запасів. Так, на кінець аналізованого періоду нагромадження м’яса птиці сягнуло 47,4 тис. тонн проти 26,4 тис. тонн на кінець лютого 2019 року. Тож це, безумовно, негативно позначилося на ціновій ситуації на ринку не тільки м’яса птиці, а й мало певний тиск на закупівельну ціну свинини: у середині лютого спостерігалося послаблення цін закупівлі до критичної межі – 40 грн, а подекуди й нижче».
Водночас на цінову динаміку вплинуло й дворазове збільшення запасів свинини, додала експертка. Зокрема, залишки мороженої свинини на складах на кінець лютого склали 1,8 тис. тонн, що втричі більше, ніж наприкінці зими 2019 року.
«Тим не менш, свинина – єдиний вид м’яса, виробництво якого не скоротилося за перші два місяці року, – підкреслила Олександра Бондарська. – Навпаки, сукупний випуск охолодженої, мороженої та соленої свинини у січні-лютому додав майже 1% та склав 44,3 тис. тонн».
Як повідомлялося, виробництва сала й свинячого жиру з початку року зросло на 144%.
Додати коментар