За місяць перед забоєм каплунів переводять з вигульного утримання на кліткове
Ферма «Ольвія» (Дніпропетровська область), яка спеціалізується на вирощуванні каплунів, протягом дев’яти місяців утримує їх на вигулі.
Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів власник ферми Ігор Філіппенко.
Територія огороджується електропастухом, щоб захистити стадо від хижаків, а також щоб птиця не тікала. «Доки птиця гуляє на вигулі, в неї сильно розвивається кістяк, проте дуже мало м’яса», – зазначив він.
В останній місяць перед забоєм півнів саджають на фінальну відгодівлю в клітку – з листопада по грудень, щоб дещо обмежити їхню рухомість.
«Важливо, щоб клітка була не меншою за 60-70 см заввишки й комфортна для птиці, інакше може зіпсуватися її товарний вид, – наголосив Ігор Філіппенко. – Зазвичай розміщуємо по чотири каплуни в клітці».
У цей період півнів годують молочною кукурудзяною кашею. Приріст за останні два місяці вирощування становить у середньому 3 кг на голову.
Оскільки після кастрації рівень тестостерону в півня падає практично до нуля, після цього його жир стає дуже легкоплавним і рівномірно відкладається у м’язових волокнах, пояснив Ігор Філіппенко.
«Грудка дорослого каплуна за смаком як мармурова яловичина, – зазначив він. – Ми потім із неї навіть робили хамон».
Щоб надати тушці характерного товарного вигляду, після забою її певним чином пеленають у лляну тканину, і вона набуває краплеподібної форми, що є фірмовою ознакою каплуна.
За словами Ігоря Філіппенка, його ферма працює з птицею, якій не треба робити дуже багато вакцин, тому її імунна система не пригнічується.
Як повідомлялося, найкраще садити каплунів на вирощування у березні.
Додати коментар