Овочі-Ягоди-Сад

Для поливу лохини на великих площах потрібні резервні водойми

Щоб забезпечити великі промислові плантації лохини достатньою кількістю води, самих лише свердловин недостатньо. У цьому на власному досвіді переконався Олег Воробйов, засновник ФГ «Грасс авеню», у господарстві якого –– 46 га лохини, більшість насаджень уже почала плодоношення.

Про це повідомляє AgroTimes.

«Мені не зрозуміло, коли фермери покладаються на свердловини, –– прокоментував Олег Воробйов. — Ось чую: «Качаю по вісім кубів на годину». А на гектар потрібно 25–30 кубів води. Якщо навіть водозабір робити по 24 годин на добу, то отримати можна 190 кубів води і зволожити лише 6–8 гектарів. Як же решта? Лохина любить воду, а піщано–торфові ґрунти швидко пересихають».

Маючи достатній запас води, «Грасс авеню» вмикає систему поливу через день-два. За добу встигають полити всю площу. Система подачі води та внесення добрив повністю комп’ютеризовані.

«Відповідно до проєктної документації, ми викопали три водонакопичувальні басейни загальною площею понад 7 га. Для функціонування насосної станції та комп’ютерної системи фертигації проклали понад 3 км ліній електропередач. На кожній гряді маємо по дві трубки крапельного поливу, зверху –– плівка», — уточнив фермер.

Він у справі зрошення найбільше довіряє ізраїльтянам як засновникам крапельного поливу. Cистеми їхньої фірми Netafim недешеві, проте служать по 15–20 років і виправдовують себе.

«На жаль, на наших полях відсутній мобільний інтернет і не можна управляти поливом зі смартфону. Плануємо провести оптичну лінію інтернету, що дозволить не тільки управляти поливом на ділянці, а й контролювати багато інших польових параметрів» , — поділився планами Олег Воробйов.

Читайте також: Фермер розповів про реальні витрати на плантації лохини

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!