Тваринництво

Підвищення електролітного балансу корму сприяє молоковіддачі у корів

Підвищення електролітного балансу корму сприяє молоковіддачі у корів

Для підвищення рівня кальцію в крові корів під час отелення потрібно знизити електролітний баланс (ЕБ) раціону до -50, -150 мекв/кг.

Більшість практичних раціонів має ЕБ від +170 до +250 мекв/кг. Тому, щоб досягти потрібної величини, вихідний ЕБ має бути знижений на 250-300 мекв/кг. Це може бути досягнуто додаванням у добовий раціон 2,5-3,5 еквівалента аніоногенних добавок.

Продукування молозива й молока супроводжується підвищенням інтенсивності обміну речовин і утворенням в організмі кислих іонів, що обмежує продуктивність. Щоб запобігти накопиченню кислих іонів, ЕБ раціону потрібно змінити на позитивний.

У перших три місяці лактації ЕБ рекомендується підняти ближче до 380-450 мекв/кг. Тому в день отелення з раціону корів забирають аніоногенні добавки й замінюють їх на алкогенні.

Після отелення коровам заведено згодовувати буферні суміші, які вважаються самостійними кормовими добавками, мало пов’язаними зі складом раціону.

До раціону новотільних корів рекомендується додавати 150-300 г алкогенної добавки на голову на день. Дозу зазвичай не пов’язують з ЕБ, хоча її слід розрахувати, виходячи з ЕБ основного раціону й кількості, необхідної для підвищення ЕБ до +400-450 мекв/кг.

У раціонах для корів із високим рівнем концентратів встановлюють ЕБ за верхньою межею рекомендованого діапазону.

Помічено, що з підвищенням ЕБ корму зростає кількість споживаної води, що сприяє молоковіддачі.

Нагадаємо, найнадійнішим критерієм оптимальної величини ЕБ є рН сечі.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!