Попри розповсюджену думку, томати стали смачнішими
Вчені Вагенінгенського університету (Нідерланди) довели, що всупереч поширеній думці, селекція томатів із 1960 років не зменшувала генетичне різноманіття, а навпаки розширювала. Томати ставали стійкішими до хвороб та смачнішими.
Про це повідомляє HortiDaily.
Видання зазначає, що зазвичай вважається, що одомашнення та розведення рослин призвели до генетичної ерозії, включаючи втрату харчової цінності та стійкості до хвороб, особливо у томатів. Група дослідників вивчала динаміку різноманітності сортів тепличних томатів у Північно-ЗАхидній Європі, особливо в Нідерландах, протягом останніх 70 років. Відповідно до використовуваного масиву SNP, генетичне різноманіття було дійсно дуже низьким протягом 1960-х років, але зараз у 8 разів вище порівняно з цим зниженням.
Зменшення застосування пестицидів із 1970-х років призвів до включення в нові сорти резистентностей до хвороб з боку диких родичів, що стало першим стимулом генетичного різноманіття.
Друга хвиля росту генетичної різноманітності пов’язана з кампанією у німецьких ЗМІ, які називали томати із поганим смаком Wasserbomben — водяними бомбами. Подальший крах голландського експорту томатів до Німеччини сприяв роботі селекціонерів над смаком, ще більше збільшуючи різноманітність з 1990-х.
Читайте також: Невідомі ланки еволюції томатів допоможуть створювати стійкі та смачні сорти
Додати коментар