На картоплі пестициди ефективніше працювали з рістрегуляторами
Науковці Інституту картоплярства НААН встановили, що застосування комбінацій пестицидів із рістрегуляторами забезпечило підвищення продуктивності картоплі на 14,0–60,0%, і зменшення пестицидного навантаження на навколишнє середовище.
Про це пише журнал «Плантатор».
Доведена доцільність зниження рекомендованих оригінатором норм застосування пестицидів (Мелоді Дуо, Консенто, Танос, Ордан, Натіво, Ровраль Аквафло, Шедевр, Круїзер), на 20%, і навіть на 50% сумісно з рістрегуляторами Біолан, Стімпо, Регоплан, Вимпел-К і Вимпел сумісно з мікродобривами Оракул.
Випробування проводили на сортах картоплі різної групи стиглості та ступеня стійкості до хвороб і шкідників: Скарбниця, Случ, Кіммерія, Світанок київський, Тирас, Щедрик, Повінь, Червона рута, Поліське джерело, Левада, Серпанок.
Встановлено значне зниження щільності популяції дротяника 40–100%, колорадського жука — 75–100%, стеблової нематоди — 24,2–89,8% за використання знижених на 20, 40, 50% норм застосування інсектициду Круїзер, рекомендованих оригінатором, сумісно з рістрегуляторами Біолан, Стімпо та Регоплант. Залишки пестицидів у бульбах на 50–60 день вирощування відсутні, пестицидне навантаження на рослину, відповідно, знижено на 20, 40, 50%, а ефективність захисту була на високому рівні.
Максимальна ефективність від фунгіцидів проявилась тоді, коли захист насаджень картоплі від хвороб розпочинали із комбінованих препаратів, до складу яких входять фунгіциди контактної та системної дії. Особливо очевидним є переваги комбінованих фунгіцидів на ранніх строках розвитку фітофторозу. Застосування одного контактного препарату у цей час є недостатньо ефективним через швидке наростання молодих незахищених пагонів. Комбіновані фунгіциди застосовують не більше як 2–3 рази на сезон в період активного росту й розвитку рослин.
Читайте також:Кращі результати в боротьбі з бур’янами на картоплі забезпечує комплекс гербіцидів
Додати коментар