Відкриття «ключа до фотосинтезу» може збільшити врожаї
Вчені Шеффілдського університету (Велика Британія) з’ясували структуру одного з компонентів фотосинтезу, що зрештою може допомогти досягти високих врожаїв.
Про це повідомляє FreshFruitPortal.
«Дослідники кажуть, що це може бути проривом у вирішенні деяких наших найактуальніших потреб у продовольчій безпеці. Перебудувавши фотосинтез, який створює енергію для рослин і змушує їх рости, більше культур може рости швидше», — пише видання.
Дослідження, опубліковане минулої середи, розкриває структуру, яка називається цитохром b6f. Ця сполука є білковим комплексом, який впливає на ріст рослин у фотосинтезі.
Команда виявила, що білок має електричний зв’язок між двома іншими видами білка. Потім хлоропласти рослинних клітин перетворюють сонячне світло в хімічну енергію.
Автор дослідження та докторант з молекулярної біології та біотехнології Лорна Малоун пояснила деталі.
Читайте також: Для сільгоспкультур оптимальною є площа листкової поверхні 4-6 га на 1 га ґрунту
«Наше дослідження дає важливі нові уявлення про те, як цитохром b6f використовує електричний струм, що проходить через нього, для живлення «протонної батареї», – сказала вона.
Оскільки b6f є «серцем» фотосинтезу, він відіграє вирішальну роль, каже керівник проекту доктор Метт Джонсон.
«Попередні дослідження показали, що, маніпулюючи рівнями цього комплексу, ми можемо вирощувати великі та кращі рослини», — пояснює Джонсон про наслідки цього дослідження.
Додати коментар