Потужності біогазових станцій на агровідходах за рік зросли на 67%
Потужності встановлених в Україні біогазових станцій наразі становлять 70 МВт, що на 52% більше, ніж на кінець 2018 року (46 МВт). Із них 47 МВт працюють на агровідходах, а це на 67% більше, ніж торік (28 МВт).
Про це свідчать дані Держенергоефективності.
Загалом кількість біогазових установок за рік зросла на 12 одиниць – до 45 одиниць. Із них на агровідходах працюють 20 одиниць, ще 25 – на твердих побутових відходах.
Як зазначається, досвід провідних країн світу (Німеччини, Данії та інших) свідчить, що виробництво біогазу — вкрай вигідна справа, адже дає змогу утилізувати відходи на підприємствах агросектора, зменшувати обсяги сміттєзвалищ, генерувати енергію для власних потреб підприємств, заміщувати споживання газу, отримувати органічні добрива для сільського господарства, скорочувати шкідливі викиди.
«Для стимулювання розвитку цієї сфери в Україні ще у 2015 році запроваджено «зелений» тариф на електроенергію з біогазу на рівні 12,39 євроценти/кВт-год. Крім цього, законодавством паередбачено, зокрема, збереження чинного «зеленого» тарифу на електроенергію з біогазу до 2030 року», – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, торік в Україні біогазові потужності зросли на третину – із 34 МВт у 2017 році до 46 МВт на кінець 2018-го.
Як повідомлялося раніше, в Україні завершилось будівництво новітньої біогазової станції, що працюватиме за новою технологією, яка передбачає використання у якості сировини хвостиків буряка, а не традиційний жом.
Додати коментар