Тваринництво

Альтернативні системи виробництва курятини найбільше розвинені в країнах ЄС

Альтернативні системи виробництва курятини найбільше розвинені в країнах ЄС

Як альтернативу інтенсивним технологіям виробництва курятини в світі пропонується перехід на системи вирощування, що вважаються більш гуманними.

Альтернативні системи виробництва курятини отримали найбільший розвиток у країнах ЄС. Не надто відстають від них США, Канада й Австралія. В деяких із цих країн планується вже в найближчому майбутньому повністю виробляти курятину тільки в таких системах.

М’ясо птиці, вироблене в альтернативних системах, зазвичай належить до преміум-сегмента ринку. Таку продукцію відповідним чином маркують і реалізують за вищими цінами, ніж звичайну.

Найвідомішими торговими марками курятини, що базуються на відповідних сертифікованих системах її виробництва, є Free Range (вільний вигул); Traditional Free Range (традиційний вільний вигул) та Organic Сhicken (органічні курчата).

Широко відомі й такі національні торгові марки, як Label Rouge (Рожева марка) та Certified (сертифіковані) – Франція; Chicken of Tomorrow (Курчата завтрашнього дня), Chicken of Tomorrow – New Standard (Курчата завтрашнього дня – новий стандарт) і Beter Leven (Краще життя) – Нідерланди.

Довідка

У 2018 році виробництво курятини в світі перевищило 100 млн тонн. Із них близько 89,5% становило м’ясо курчат-бройлерів, яких вирощували за інтенсивними технологіями. Інтенсивні технології критикують за те, що вони змушують організм птиці функціонувати на межі можливостей, що негативно впливає на її здоров’я. Також критики наголошують на тому, що умови утримання не дають птиці можливостей реалізувати свої природні особливості поведінки і є негуманними.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!