Тваринництво

Повне видалення збудника мікоплазмозу з організму птиці практично неможливо

Радикальне знищення мікоплазми в пірамідальній структурі птахівництва – найкращий спосіб контролю захворюваності, однак досягти цього вкрай важко.

У деяких країнах завдяки тепловій і медикаментозній обробці інкубаційних яєць і забою серопозитивних стад викорінили респіраторний мікоплазмоз, але рецидиви хвороби все одно трапляються часто.

Наразі найрозповсюдженішим заходом боротьби з мікоплазмозом є хіміотерапевтичні препарати. За правильного підбору засобів інфекцію можна придушити. До того ж повне видалення збудника з організму (що практично неможливо зробити) є не обов’язковим. Ідеться про зменшення його кількості.

Проте слід ураховувати, що мікоплазми, які є в організмі птиці, можуть знову активуватися під впливом чинників, що послаблюють імунний статус.

Довідка

Мікоплазми виявлено у більшості видів птиці. Найбільш патогенну дію на індиків і курей чинить Micoplasma galicepticum, спричиняючи ураження респіраторних органів. Кількість неблагополучних за мікоплазмозом господарств у середньому становить 80%, а в окремі роки навіть більше.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!