Перед тюкуванням сіна з’ясовують природу його вологості
Перед тюкуванням сіна потрібно визначити, чи є вологість стебловою або вологою з роси. Роса може рівномірно розподілитися по шару сіна й невдовзі випаруватися. Волога ж зі стебла залишиться всередині й може зіпсувати сіно.
Якщо вологомір показує високий рівень вологості валка, і точно відомо, що це – роса, достатньо дочекатися, поки рослинна маса повністю просохне.
Якщо ж підвищену вологість мають стебла, то слід дочекатися, коли її рівень зменшиться до прийнятного або виконати додаткове ворушіння, аби пришвидшити цей процес.
Це особливо актуально, коли не використовується система консервації сіна. В цьому разі під час тюкування вологість не має перевищувати 12-15% для великих квадратних тюків і 16-20% – для рулонів і маленьких квадратних тюків.
Великі квадратні тюки мають більшу щільність, ніж інші типи тюків – звідси й різниця в допустимій вологості. Виняток із цього правила можливий тільки в разі, коли під час тюкування застосовується консервант, що дозволяє працювати з сіном вологістю до 30%.
Додати коментар