Американські птахівники застосовують два методи роботи з глибокою підстилкою
За утримання бройлерів на глибокій підстилці, яке практикують у США, мікроклімат у приміщенні із земляною підлогою кращий, ніж із бетонною.
У глибокій незмінюваній підстилці розвивається корисна для курчат-бройлерів мікрофлора. Корисні бактерії синтезують вітаміни групи В, зокрема вітамін В12, а також незамінні амінокислоти, що сприяє повнішому засвоєнню курчатами рослинних білків корму.
Крім того, глибока підстилка добре вбирає воду, утримує аміак й інші шкідливі гази, що утворюються під час розкладання посліду.
Після закінчення періоду вирощування бройлерів і відвантаження їх на забій американські фермери використовують два методи роботи з підстилкою.
Перший – crusting («ламання кірки») – культивація (розпушування) верхнього шару підстилки й розбивання грудок посліду.
Другий метод – windrowing («формування кагатів»), за якого всю підстилку згрібають в один або два кагати всередині будівлі для її «пастеризації».
Для оброблення будівлі методом windrowing потрібно щонайменше шість діб: один день – на створення кагатів; два дні – для першого етапу «пастеризації» підстилки й перемішування в кінці другого дня для підвищення температури всередині бурту; два дні – для другого етапу «пастеризації» підстилки з підвищенням температури до +73° С. Останній день – вентилювання пташника мінімум 8 годин і вирівнювання підстилки.
Кількість днів на оброблення будівлі може бути збільшено до 12, наприклад, через негативний бактеріологічний фон у пташнику чи необхідність додаткового оброблення.
Додати коментар