«Ефективне землеробство. Ноу-тілл — технологія майбутнього», травень 2019
Технологію нульового обробітку ґрунту, відому також як ноу-тілл, дехто розглядає як технологію для лінивих. Мовляв, ліньки орати, то й сіють у бур’яни. І тільки після ретельного занурення в нюанси цієї технології починаєш розуміти, що перехід від традиційної системи землеробства до ноу-тілл можна порівняти з кроком угору в піраміді Маслоу. Щоб зробити такий крок, потрібно насамперед змінити себе, а вже потім братися за знаряддя праці. Й усі, хто такий крок зробив (і не повернувся потім назад), відчувають себе членами особливого клубу посвячених, які вже із землею не на ти, а на Ви. Перед цими господарями завжди стоїть подвійне завдання: виростити врожай і подбати про землю.
Редакційний колектив журналу The Ukrainian Farmer також постійно працює над своїм самовдосконаленням, а тому вирішив не стояти осторонь, а зібрати прихильників системи ноу-тілл (і тих, хто планує до них долучитися) в рамках тематичної конференції. Таку конференцію було проведено 23–24 травня: перший день — у форматі доповідей і дискусій, а другий — у полі, де дискусії супроводжувалися практичними демонстраціями технологій. Цей практичний день було проведено на землях ФГ «Дослідне», що в Семенівському районі Полтавської області. Керує цим господарством відомий науковець-новатор Володимир Мокляк, і ми як організатори висловлюємо йому велику подяку за сприяння в організації конференції.
Також велику подяку хотілося б висловити двом вітчизняним гуру нульового обробітку ґрунту, які були модераторами в перший день конференції — Володимиру Старостишену та Михайлу Дяченку. Вони підтримували високий тонус дискусії від першої доповіді й до останньої, завдяки чому кількість учасників заходу в залі весь час трималася на максимальному рівні.
З-поміж доповідачів хотілося б відзначити фермера Михайла Драганчука, Едуарда Романькова («Союз-Спецтехніка»), Андрія Щедрінова (ФГ «Теллус Юг»), Миколу Надточія (ФГ «Світанок»), Петра Варченка (АПОП «Великообіхівське»), а також закордонних гостей — професора Мічиганського державного університету Річарда Ліпа та фермера з Аргентини Хорхе Романьйолі.
Допомогли організувати конференцію компанії-партнери нашого журналу: генеральний партнер — «АгроМир», головний партнер — «Директ Агро»; спеціальний партнер — Bourgault; офіційний партнер — Equalizer.
Спеціалісти цих компаній у своїх доповідях донесли до слухацької аудиторії відомості про найновіші розробки, які є на вітчизняному та світовому ринках.
Загалом конференція відзначалася високим почуттям відповідальності за стан землі, у якому ми передамо її своїм нащадкам. Адже, як відомо, ми цю землю взяли в нащадків у борг.