Тваринництво

Орнітобактеріоз птиці профілактують вакцинами

Орнітобактеріоз птиці профілактують вакцинами

За виникнення орнітобактеріозу птиці господарство оголошують в установленому порядку неблагополучним, на нього накладають карантинні обмеження.

Хвору й підозрілу на захворювання птицю з явно вираженими клінічними ознаками ізолюють і лікують. Птицю з підозрою на захворювання вимушено забивають. Молодняк неблагополучного птахогосподарства з орнітобактеріозу птиці лікують і вирощують до відповідних кондицій.

За досягнення забійних кондицій птицю забивають на м’ясо в забійному цеху птахогосподарства або вивозять на м’ясопереробні підприємства. Забивають птицю, дотримуючись правил, ветеринарно-санітарних вимог, що унеможливлюють поширення орнітобактеріальної інфекції.

Комплектують стада з господарств-постачальників благополучних щодо орнітобактеріозної інфекції й інших хвороб птиці. Різновікове та різновидове птахопоголів’я утримують лише на окремих майданчиках і пташниках з інтервалом посадки 2-3 дні з дотриманням ветеринарно-санітарних вимог і санітарним розривом не менше як 14 діб.

Також дотримуються міжциклових профілактичних розривів не менше як 30 діб («усе пусто – все зайнято») та посадки одновікового птахо молодняку.

Підтримують оптимальні зоогігієнічні параметри утримання птиці, годують її безпечними й поживними кормами.

Для профілактики орнітобактеріозу птиці використовують інактивовану і живу вакцини проти цього захворювання.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!