Тваринництво

Зменшення споживання корму коровами є найпершою ознакою дефіциту калію

Зменшення споживання корму коровами є найпершою ознакою дефіциту калію

За дефіциту калію в кормі великої рогатої худоби або голодування новонароджених і молодих тварин вони не ростуть і можуть загинути протягом кількох днів.

Хоча у телят, навпаки, розвивається гіперкаліємія внаслідок витіснення іонами натрію іонів калію з цитоплазми клітин у міжклітинний простір.

У високопродуктивних корів часто відзначають дефіцит калію, особливо протягом перших трьох-чотирьох місяців лактації. Проте дефіцит може тривати значно довше, і навіть тоді, коли корів годують раціонами з достатнім його рівнем.

Адже відомо, що високопродуктивні корови втрачають значну кількість калію з молоком, і його рівень у крові має бути відновлений через корм, щоб забезпечити подальше виробництво молока на достатньо високому рівні.

Найпершою ознакою дефіциту калію в організмі корів є зменшення споживання корму, на цьому тлі розвиваються решта симптомів.

За дефіциту калію в раціоні молодих тварин гальмується їхній ріст і розвиток, вони часто п’ють сечу, погано витримують тепловий стрес.

Гіпокаліємія може наставати у ВРХ за тривалої втрати апетиту та/або голодування (понад дві доби) внаслідок зменшення або припинення надходження калію.

Крім того, вона може виникати за лікування тварин препаратами, що містять кортикостероїди, які мають мінералокортикоїдну активність. Це пояснюється тим, що мінералокортикоїдна активність цих препаратів підвищує виділення калію із сечею.

Проте за достатнього вмісту калію у сухій речовині раціону та за доброго споживання корму дорослими жуйними тваринами розвиток гіпокаліємії майже не відбувається, навіть під час лікування кортикостероїдами.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!