Агромаркет

У кредитних спілок тепер більше можливостей для роботи з аграрними розписками

У кредитних спілок тепер більше можливостей для роботи з аграрними розписками

З листопада 2018 року можливості роботи кредитних спілок з аграрними розписками розширилися: тепер вони можуть кредитувати фермерські господарства і приватні підприємства, які знаходяться у власності членів кредитних спілок.

Про це інформує проект «Аграрні розписки в Україні».

Нацкомфінпослуг погодив проект тристороннього договору (між кредитною спілкою, фермерським господарством і членом спілки, від імені якого це господарство отримує кредит), а додатком до цього договору є фінансова аграрна розписка.

Однак кредитні спілки ще не до кінця усвідомили революційності такої події. Закон «Про кредитні спілки» з 2002 року містить норму у статті 21, що «отримувати кредити від імені членів кредитної спілки можуть також фермерські господарства та приватні підприємства, які знаходяться в їхній власності». Однак до осені 2018 року не було чіткого механізму, як скористатись цією нормою. А зараз вже є методика і зразки договорів.

Кредитні спілки досить активно кредитують дрібних фермерів, особливо тих, хто вирощує овочі, фрукти, ягоди. Цей сегмент не є цільовим для банків – в першу чергу, через специфіку продукції, відносно малі площі та потребу в досить невеликому фінансуванні. Банкам також складно вивчати такого потенційного позичальника за встановленим шаблоном.

Проект USAID «Кредитування сільськогосподарських виробників» (КЕП) всебічно сприяє тому, щоб кредитні спілки активніше включали аграрні розписки до свого інструментарію, зауважила Наталія Ліщитович, заступник директора проекту USAID КЕП.

«Використання розписок кредитними спілками має широкі перспективи і покращить доступ до фінансів саме для малих та середніх сільгоспвиробників, – наголосила вона, – зокрема, в умовах скорочення заставної бази».

За словами Володимира Казарінова, голови правління кредитної спілки «Кредит-Союз» (Черкаська область), якщо раніше фермери ставилися до оформлення аграрної розписки як до компромісу, то цього року вже кілька охочих звернулося з пропозицією використати посіви озимих як забезпечення. «Наразі готуємо дві нові аграрні розписки», – додав він.

AgroTimes

 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!