НАБУ вилучило документи в «Аграрному фонді», підозри не оголошувалися
Під час обшуку в ПАТ «Аграрний фонд» 7-8 лютого детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) вилучили деякі документи, підозри не оголошували.
Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник, передає «Інтерфакс-Україна».
«Після вивчення всіх вилучених сьогодні документів і тих, які нам надасть «Аграрний фонд», буде прийнято рішення. Ні детективи, ні прокурор підозри не оголошували. Наразі триває розслідування», – зазначив Артем Ситник.
Директор НАБУ наголосив, що відомство проводить обшуки тільки в крайніх випадках, коли існує загроза знищення доказів або є опір переданню доказів бюро.
«У цьому випадку було рішення суду про тимчасовий доступ до документів. У відповідь представники «Аграрного фонду» надали детективам довідку, що нібито ці документи вилучила Генеральна прокуратура України, – сказав Артем Ситник. – Результати обшуку довели, що це не зовсім відповідає дійсності».
Нагадаємо, за інформацією НАБУ, їхні детективи здійснювали обшуки в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати службовими особами «Аграрного фонду» понад 240 млн грн при закупівлі, зберіганні й упаковці добрив у 2017-2018 роках.
Своєю чергою голова правління «Аграрного фонду» Андрій Радченко спростував звинувачення НАБУ в закупівлі міндобрив за завищеною ціною. Він наголосив, що за останні два квартали вартість міндобрив вже зросла на 15%, а прогнозована рентабельність операції після завершення посівної складе до 25% річних.
За словами Радченка, голова НАБУ неправильно поінформований зовнішніми експертами і, якщо б на підприємстві не була встановлена нульова толерантність до корупції, його оборот і прибуток у 2018 році не показали зростання на 57% і 55% відповідно.
«Аграрний фонд» це, насамперед, трейдер, 95% наших активів – «оборотка», – підкреслив Андрій Радченко. – Дійсно, в 2018 році ми суттєво змінили структуру активів, реалізація мінеральних добрив в тоннажі зросла на 720%. Але в цьому немає проявів корупції або розтрати, ми лише перейшли у той сегмент ринку, який визнали найбільш перспективним. Як показує зростання прибутку на 55%, ми не помилилися».
Додати коментар