Які чинники провокують появу біоплівки у водопроводах на птахофермі
Практично по всій поверхні системи водопостачання у пташнику починається формування біоплівки, якщо вода не пройшла стадію попередньої мікробіологічної підготовки, очищення, особливо після кількох посадок птиці.
Вода, що постійно перебуває в системі водопостачання, робить поверхню труб шорсткішою й тим самим слугує хорошим субстратом для осадження різних елементів і утворення на них біоплівок.
Біоплівки можуть формуватися бактеріями одного виду або формують спільноти, що розвиваються з багатьох видів мікроорганізмів. Зрілі, вже сформовані біоплівки можуть містити також загиблі або некультивовані форми бактерій. Уважається, що єдиною умовою (крім наявності мікроорганізмів) для утворення біоплівки є відносно тверда й зволожена поверхня неорганічного або органічного походження.
Утворенню біоплівки з різними видами бактерій у водопроводах можуть сприяти такі чинники:
– температура понад +25 °С у системі водопостачання, яка є оптимальною для розвитку бактерій і грибів;
– підвищена жорсткість води й утворення каменю в системі водопостачання;
– систематичне використання вітамінів, антибіотиків, а також вакцин, що сприяє росту й колонізації мікроорганізмів у трубопроводах.
Додатковим джерелом поживних речовин для бактерій є вітаміни, які застосовують у вигляді оральних розчинів, а також вакцини. Введення ад’ювантів також впливає на інтенсивне розмноження мікроорганізмів у воді.
Довідка
Біоплівка – найпоширеніша форма організації життєдіяльності мікроорганізмів, у якій останні перебувають у так званій сесільній фазі (від англ. Sessile — фіксоване) у вигляді специфічно організованих, прикріплених до субстрату комплексів.
Додати коментар