Запровадження тензіометрів у практику зрошуваного виноградарства окупається за рік
Застосування тензіометрів для розрахунку режимів зрошення виноградних насаджень дає змогу оперативно контролювати динаміку вологості активного шару ґрунту. Своєю чергою це дозволяє скоротити зрошувані норми на 12-17%, а, отже, витрати енергії й коштів.
За розрахунками, витрати на запровадження тензіометрів у практику зрошуваного виноградарства окупаються вже за рік.
Щоб розрахувати проектні і експлуатаційні режими зрошення винограднику – визначити фактичне коливання вмісту вологи та призначити чергові терміни поливу, для кожної окремої ділянки визначають залежність між потенціалом ґрунтової вологи та показниками найменшої вологоємності (НВ) й іншими індикативними рівнями доступності вологи.
Особливо важливо визначити ці залежності для кореневмісних горизонтів ґрунту, з яких волога витрачається найінтенсивніше.
Залежність потенціалу ґрунтової вологи від НВ обчислюють так: визначають НВ за допомогою стандартного методу і паралельно – за допомогою тензіометрів, установлених на різній глибині.
Одержані результати будуть основою для моніторингу динаміки вологості активного шару ґрунту та визначення термінів і норм чергових поливів.
Додати коментар