Агрономія

За недостатньої вологості ґрунту під тверду пшеницю слід вносити комплексні добрива

За недостатньої вологості ґрунту під тверду пшеницю слід вносити комплексні добрива

У разі недостатньої кількості вологи в ґрунті в період ранньовесняного підживлення твердої озимої пшениці замість сухих азотних добрив доцільне внесення водорозчинних комплексних добрив з мікроелементами разом із 10%-м розчином карбаміду або карбамідно-аміачною сумішшю (КАС).

Такі підживлення в разі потреби доцільно суміщати з обробкою посівів пшениці гербіцидами, фунгіцидами та інсектицидами. Тобто в наступні періоди розвитку пшениці: кущення, вихід в трубку, колосіння за фізіологічно активної листкової поверхні рослин.

Комплексне використання карбаміду або КАС одночасно з водорозчинними комплексними добривами необхідно здійснювати тільки на основі листкової експрес-діагностики за його науково обґрун тованої методики.

Позакореневе листкове підживлення водорозчинними комплексними добривами з мікроелементами (B, Mn, Zn, Cu, Fe, Mo) гарантовано забезпечує значний приріст урожаю зерна, підвищення вмісту білка в зерні з одночасним покращенням «сили» глютену пшениці твердої озимої.

Дуже важливо підживлювати посіви озимої твердої пшениці карбамідом (до 30 кг/га д. р.) чи КАС в суміші з водорозчинними комплексними добривами від появи прапорцевого листка до початку колосіння, або після фази цвітіння – початок формування зерна для суттєвого поліпшення якості зерна, і насамперед підвищення вмісту білка в зерні пшениці твердої озимої на 2-3%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!