Брак цинку в несучок спричиняє різні дефекти на шкаралупі яйця
Візуально за дефіциту цинку в раціоні курей-несучок спостерігається відставання в темпах росту, випадіння пера та порушення його пігментації, на шкірі з’являються дерматити гиперкератозного характеру, знижується несучість, на шкаралупі з’являються різні дефекти.
Крім того, брак цинку він є причиною припинення росту, порушень у структурі оперення, змін з боку формених елементів крові (затримка згортання останньої), порушення статевої функції через атрофію сім’яників.
У раціоні племінного стада брак цього елемента сприяє збільшенню ембріональної смертності в середній і пізній періоди інкубації. Також спостерігається неправильний/непропорційний розвиток тулуба й кінцівок, викривлення хребта й тазових кісток. Ноги інколи зрощуються, на них немає пальців, інколи плюсни й гомілки.
Може траплятися й аномалія головного мозку, очей, лицьових кісток, грижі та загальна набряклість, зменшення розміру очей та з’єднання їх повіками, різноманітні аномалії дзьоба.
Ембріональна смертність може бути високою. Курчата виводяться слабкими, зі зниженою життєздатністю – не тримаються на ногах, не споживають корм і воду.
Штучно спричинений дефіцит цинку в раціоні племінних курей призводить до зниження виводимості (до 0% за вмісту 4 частин цинку в 1 млрд частин корму) з характерними порушеннями в розвитку тулуба й кінцівок, до того ж завжди відсутня хвостова частина тулуба.
Крім того, дефіцит цинку може статися у птиці за надлишку кальцію в раціоні.
Тобто високий рівень кальцію, особливо за наявності фітинової кислоти, затримує абсорбцію цинку й може бути причиною його вторинної недостатності.
Водночас надлишок цинку також спричиняє затримку темпів росту, зниження або припинення несучості, пригнічення функції репродуктивної системи.
Додати коментар