Тваринництво

Вибір інгредієнтів для годівлі органічної птиці доволі обмежений

Вибір інгредієнтів для годівлі органічної птиці доволі обмежений

Органічну птицю, як і звичайну, найчастіше годують гранульованими або розсипними повнораціонними комбікормами. При цьому вони мають бути виготовлені з урахуванням вимог, які передбачені базовими стандартами IFOAM, «Кодексу Аліментаріус», Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

Допускається годувати птицю окремими органічними кормовими інгредієнтами (зерном, продуктами переробки олійних і бобових культур, мінералами тощо), не змішаними в кормосуміші, за умови, що птиця отримуватиме достатню для задоволення своїх фізіологічних потреб кількість поживних речовин. Готові комбікорми й компоненти слід зберігати окремо від неорганічних.

Вибір інгредієнтів для годівлі органічної птиці доволі обмежений, бо в Україні мало виробляється органічних рослинних кормів. Крім того, заборонено використовувати більшість кормів тваринного походження, низку кормових добавок (ферменти, частково або повністю синтетичні амінокислоти тощо).

Рибне борошно та корми з морських молюсків і ракоподібних дозволено давати тільки за умови, якщо вони вироблені за органічними технологіями (а таких мало) або в обмеженій кількості, якщо ці види кормів унесені до Переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), що дозволяється використовувати в процесі органічного виробництва та які дозволені до використання в гранично допустимих кількостях. Це значно утруднює балансування комбікормів для органічної птиці за поживними речовинами.

Як і за годівлі звичайної птиці, вимоги до поживності кормів для органічної птиці залежать від її генетичних особливостей, віку, мікроклімату в пташнику, рівня продуктивності. За органічних технологій часто використовують інші породи, кроси та популяції птиці, ніж за інтенсивних: менш високопродуктивні та з гіршою конверсією корму, проте більше пристосовані до вигульного вирощування й утримання або з кращими смаковими чи поживними якостями яєць і м’яса (кури змішаного типу продуктивності, бройлери повільного росту, так звані фермерські індики тощо).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!