Агромаркет

Вимоги щодо SI-маркування продукції перенесено на два роки

Вимоги щодо SI-маркування продукції перенесено на два роки

Вимоги щодо маркування одиницями SI буде відтерміновано на два роки. Це робиться, аби з 1 січня 2019 року не призупинилося постачання харчової продукції, кормів для тварин, ветеринарних препаратів, пестицидів.

Відповідний проект наказу Мінекономрозвитку («Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 4 серпня 2015 року № 914» опубліковано на сайті міністерства, повідомили в Європейській Бізнес Асоціації.

У 2015 році було прийнято наказ, згідно з яким першочергово треба зазначати одиниці вимірювання латиницею, а вже в дужках – українською мовою (наприклад, метр, кілограм тощо).

Мінекономрозвитку аргументувало це зобов’язаннями України та необхідністю виконання рекомендацій Міжнародної організації законодавчої метрології.

Однак положення наказу не узгоджуються з деякими нормативно-правовими актами, якими встановлені норми щодо маркування товарів українською мовою, наголошувала бізнес-спільнота.

Додатковим обтяженням для виробників є зміна упаковки, що призведе до значних фінансових витрат та залучення додаткових ресурсів, необґрунтованими з точки зору захисту здоров’я та інтересів споживачів.

Оскільки дія наказу № 914 розповсюджується на сферу обігу кормів, кормових добавок та ветеринарних препаратів, існує правова колізія між ним і галузевим законодавством у сфері ветеринарної медицини. Так, усі корми, кормові добавки та ветеринарні препарати, які були подані на реєстрацію/перереєстрацію, відповідно до чинного законодавства, мають бути зареєстровані виключно українською мовою.

Процес реєстрації кожної товарної позиції займає до 210 днів. Відповідно свідоцтва будуть видані вже в 2019 році, тобто будуть фактично дозволені до обігу, але не відповідатимуть чинному законодавству. Тож компанії будуть вимушені припинити їх постачання.

Наказ щодо внесення змін набере чинності з дня його офіційного опублікування.

У Європейській Бізнес Асоціації вважають, що реальний термін для приведення у відповідність етикеток нового зразка або змін до законодавства має становити хоча б три роки.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!