Агромаркет

На аквакультуру припадає 47% світового рибного виробництва

На аквакультуру припадає 47% світового рибного виробництва

У 2016 році світове виробництво риби, ракоподібних та молюсків (без урахування нехарчової риби) сягнуло рекордних 171 млн тонн. 47% цього обсягу припало на аквакультуру, інші 53% – на рибальство.

Про це йдеться в доповіді ФАО «Стан світового рибальства та аквакультури. Досягнення цілей сталого розвитку», інформує Держрибагентство.

В абсолютних показниках у 2016 році в умовах аквакультури було вироблено 80 млн тонн риби (з ракоподібними та молюсками). У внутрішніх водоймах було вироблено 51,4 млн тонн, а у морях – 28,7 млн тонн.

Середньорічне зростання виробництва аквакультури у 2000-2016 роках склало 5,8%. Перше місце за виробництвом належить Китаю. З 1991 року ця країна вирощує риби більше, ніж усі інші разом.

До найбільших виробників у 2016 році також увійшли Бангладеш, В’єтнам, Єгипет, Індія, Індонезія та Норвегія.

З водних рослин, у першу чергу, вирощувалися водорості, найбільшими виробниками яких стали Індонезія та Китай.

У цілому виробництво видів, які не потребують кормів, у 2016 році сягнуло 24,4 млн тонн, або 30% від загального обсягу.

Зокрема, 8,8 млн тонн риб-фільтратів (переважно білий та строкатий товстолобик) та 15,6 млн тонн морських безхребетних (переважно двостулкові молюски). Загалом, на біофільтрати (молюски та водорості) припадає половина (49,5%) світової продукції аквакультури.

За даними Держрибагентства, вирощування української товарної риби в умовах аквакультури у 2017 році склало більше 16 тис. тонн – на рівні 2016 року.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!