Правильно налаштована годівниця для свиней мінімізує втрати корму
Головним джерелом надмірної розтрати корму на свинофермі є годівниці. Розтрата ж корму скорочує прибутковість виробництва.
Правильно налаштована годівниця мінімізує втрати корму без скорочення продуктивності свиней. Загальне правило – годівниці слід перевіряти щодня, щоб пересвідчитися в достатності подачі корму свиням і відсутності втрат.
Вибираючи годівниці, варто звертати увагу на механізм регулювання подачі корму. Якісний механізм має забезпечувати широкий діапазон налаштувань і мати шкалу контролю, щоб дозування не проводилося на око. Він має працювати навіть тоді, коли годівниця заповнена повністю.
Від того, як працює механізм регулювання, залежить рівень заповнення кормового піддона. 100%-ве заповнення веде до перевитрат корму, тоді як занадто мала пропускна здатність – до його браку.
Практика американських свинарів показує, що оптимальним є заповнення піддону на 60% для дорощування, на 55% – на початковій стадії відгодівлі, на 45% – після досягнення тваринами 70 кг.
Корм не повинен висипатися в піддон легко. Свині, використовуючи природний рефлекс рити рилом під час їди, мають штовхати механізм годівниці, щоб із бункера висипалися невеликі порції свіжого корму.
Чи розсипатимуть свині корм, залежить також від конструкції піддона. Він має бути плоским і достатньо широким, щоб тваринам було зручно їсти, але не таким широким, щоб вони наступали на нього.
На ділянці дорощування за ширини піддона 20 см 50% поросят наступають у корм під час їди. За ширини 20 см свині на відгодівлі не наступали в годівницю взагалі. За ширини 30 см близько 20% наступали в піддон, а за ширини 40 см всі свині наступали в годівницю, розкидаючи корм на підлогу.
Додати коментар