Овочі-Ягоди-Сад

Підживлення хелатом заліза ефективні за хлорозу винограду, викликаного дефіцит заліза

Підживлення хелатом заліза ефективні за хлорозу винограду, викликаного дефіцит заліза

Якщо листя винограду жовтіє від верхівки пагона вниз, причиною хлорозу є дефіцит заліза (карбонатний або кальцієвий).

Зазвичай це пов’язано з надмірним умістом у ґрунті карбонатів. За надміру кальцію та рН 6-7 чимало мінеральних елементів, передусім цинк, бор і залізо переходять у недоступну для живлення рослин форму.

На карбонатних ґрунтах надмір води сприяє розчиненню вапна з подальшою лужною реакцією. Без заліза у листі не може утворюватися хлорофіл, тому воно втрачає зелений колір.

Щоб нівелювати лужну реакцію ґрунту, за якої залізо переходить у недоступну для рослин форму, опрацьовано низку дієвих прийомів. Певну ефективність мають позакореневі підживлення макро- та мікроелементами.

Уражені виноградники обприскують розчином суперфосфату, настояним протягом доби, нормою 5 кг/га.

До цвітіння насадження можна обприскувати сірчанокислим амонієм і калійними солями, а також вносити комплексні добрива з умістом заліза, бору, молібдену, марганцю, цинку, магнію нормою 0,2-0,5 кг/га.

Ефективні кореневі підживлення хелатом заліза. Його вносять у міжряддя на глибину 35-40 см нормою 200 кг/га.

Хелат заліза можна приготувати самостійно. Для цього в 1 л дистильованої води розчиняють 12 г лимонної кислоти та додають 8 г залізного купоросу.

Деякі добрива можуть викликати у карбонатному ґрунті лужну реакцію. Зокрема, не можна вносити великі обсяги свіжого гною, а також суперфосфат, натрієві й кальцієві азотні сполуки.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!