Агромаркет

Підготовлено пакет документів із гармонізації європейського й українського законодавства для насіннєвої картоплі

Підготовлено пакет документів із гармонізації європейського й українського законодавства для насіннєвої картоплі

Українська асоціація виробників картоплі (УАВК) передала Мінагрополітики повний пакет документів із гармонізації європейського й українського законодавства в галузі насіннєвої картоплі. Його підготовили фахівці Інституту картоплярства НААН України.

Зокрема, йдеться про порівняльні таблиці європейської директиви 2014/20/ЄС «Про визначення класів базової та сертифікованої насіннєвої картоплі Союзу та умов і позначень, що застосовуються до таких класів» до чинного ДСТУ 4013:2001 та Директиви 2014/21/ЄС «Про визначення умов мінімальності та класів Союзу добазової насіннєвої картоплі» до чинного ДСТУ 8243:2015. До них подано рекомендації вітчизняних науковців, які неодноразово узгоджувалися з виробниками насіннєвої картоплі.

Також у міністерство передано тексти проектів документів і пояснювальні записки з обґрунтуванням позицій картоплярів, які не готові повністю скалькувати європейське законодавство з огляду на природно-кліматичні умови України.

«У зв’язку з прогресуючою тенденцією до потепління та зростання посушливих періодів під час вегетації картоплі пришвидшується процес екологічного та вірусологічного виродження насіннєвого матеріалу, що обумовлює різке зниження  його продуктивност, – зазначила заступник директора Інституту картоплярства Тетяна Олійник. – Сукупна дія погіршення фітосанітарної ситуації насаджень картоплі, зміна кліматичних умов, відсутність уніфікації системи сертифікації насіннєвої картоплі з країнами ЄС  є вагомою передумовою до зменшення кількості польових поколінь з дев’яти, які практикуються в схемах класифікації країн ЄС, до шести за рахунок зниження числа  поколінь у добазовому насінництві, тобто розмноження оздоровленого вихідного матеріалу в полі до двох років».

Відповідно до національного стандарту, вихідний матеріал, отриманий у закритому ґрунті, дозволяється репродукувати  максимум до другого покоління. «Враховуючи значні відмінності агрокліматичних та фітосанітарних умов України в місцях традиційного розміщення основних площ садіння картоплі пропонуємо кількість польових поколінь добазового насіння зменшити до двох поколінь», – наголосила Тетяна Олійник.

Чимало країн, що не є членами ЄС, не скопіювали на 100% європейське законодавство, зауважила виконавчий директор УАВК Оксана Руженкова.

«Українські картоплярі не вважають за прийнятне понижати вимоги до насіннєвої картоплі, щоб не опустити агрономічний рівень фахових господарств», – підкреслили в  УАВК.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!